Logo BIP
Herb
Biuletyn Informacji Publicznej
Urzędu Miejskiego w Szczytnie

Wyszukiwanie zaawansowane

Menu przedmiotowe

Tagi

Petycja z dnia 26.01.2024 w sprawie podjęcia działań związanych z potrzebą zaangażowania Młodych Wyborców w proces zbliżających się wyborów samorządowych oraz zaplanowanie szkoleń i audytów w tym zakresie

II - Petycja Odrębna 
 
W trybie Ustawy o petycjach (Dz.U.2018.870 tj. z dnia 2018.05.10)  -  biorąc pod uwagę, iż dbałość o zaangażowanie obywatelskie - w wybory samorządowe  -  należy z pewnością do wartości wymagających szczególnej ochrony w imię dobra wspólnego, mieszczących się w zakresie zadań i kompetencji adresata petycji - wnosimy o: 
 
II §1) Wykonanie rekonesansu w obszarze związanym z potrzebą zaangażowania - za pomocą dostępnych technik związanych z kształtowaniem świadomości - Młodych Wyborców w proces zbliżających się wyborów samorządowych tak aby rozbudzone wyborami parlamentarnymi zaangażowanie społeczne - podtrzymać w jak największym stopniu . 
Punktem odniesienia mogą być dobre wyniki frekwencyjne  - wyborów parlamentarnych - tak szeroko omawiane w mediach i wszelkie metody lege artis - możliwe do zastosowania przez Urzędników i związane z kształtowaniem lokalnej świadomości społecznej. 
 
 
Plan takiego szkolenia i działań oraz kwantyfikacje finansowe -  z uwzględnieniem zasad uczciwej konkurencji  można odszukać w szerokiej ofercie szkoleń dostępnych na rynku w sieci Internet, etc 
 
II §2)   Zaplanowanie szkoleń i audytów w tym zakresie - z uwzględnieniem zasad uczciwej konkurencji - w ramach szerokiego spectrum dostępnych rynkowo - opcji.  
 
 
Spośród wielu ciekawych rynkowych propozycji w tym względzie interesujące wydają się konferencje i szkolenia wyjazdowe - 
- dla przykładu konferencja, która już się odbyła (post factum) - Krynica Zdrój, Pijalnia Głowna - Konferencja i warsztaty dla Samorządów, przygotowujące do wyborów, więcej: https://tytany.pl/assets/dmfk012024.pdf?fbclid=IwAR09nRtpHYxCU-ajIojgmjzrpyLA89YnXuBQBWzD42WwFxBTIHjakdKQ9iM 
gdzie jak piszą Organizatorzy: 
„(…) Burmistrz Miasta Krynica-Zdrój oraz organizator – Gama International; z udziałem Posłów do Parlamentu Krajowego i Europejskiego, Wojewody Małopolskiego, Wojewody Mazowieckiego oraz Starostów i Radnych szczebla wojewódzkiego; mają zaszczyt zaprosić Państwa na kolejną edycję renomowanego wydarzenia Digital Media Forum 2024r., które odbędzie się w dniach 11-12 stycznia 2024r. w Krynicy-Zdrój (…)” 
W ramach tego typu konferencji  odbywają się inter alia warsztaty dot. obsługi mediów ułatwiających kontakt z Wyborcami, a wiedza m.in o tym jak skutecznie aktywizować lokalnych Wyborców będzie przekazywana przez najlepszych specjalistów i trenerów.  
 
Wnioskodawca ma wrażenie, że tego rodzaju inicjatywa współgra z idee fix argumentowaną powyżej przez Wnioskodawcę - w zakresie skutecznej aktywizacji lokalnych społeczności do wzięcia udziału w zbliżających się wyborach samorządowych. 
Tego typu konferencje i szkolenia pozwalają realizować zadania związane z budowaniem świadomości obywatelskiej. (Jeszcze raz przypominamy, że niniejsza konferencja już się odbyła).
 
Wnioskodawca: 
Osoba Prawna
Szulc-Euphenics p. Spółka Akcyjna 
Prezes Zarządu - Adam Szulc 
ul. Poligonowa 1
04-051 Warszawa
tel. 608-318-418 
nr KRS: 0001 007 117

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Osoba odpowiadająca za treść informacji

Daniel Majewski

Data wytworzenia:
01 lut 2024

Osoba dodająca informacje

Daniel Majewski

Data publikacji:
01 lut 2024, godz. 12:02

Osoba aktualizująca informacje

Daniel Majewski

Data aktualizacji:
01 lut 2024, godz. 12:10